Dali jsme si za cíl podporovat řešení globálních problémů, které se pojí se životem v moderní společnosti. Proto naše produkty vyvíjíme s ohledem na jejich komfortní využívání a ekologický dopad. "Komfortní" znamená, že po vás nechceme, abyste měnili svůj způsob života, "ekologicky" uvažujeme, když chráníme přírodní zdroje naší planety a odpovědně je využíváme. GreenPan znamená výhody pro vás a odpovědnou volbu pro naši společnou planetu.

 

Jsme naprosto přesvědčeni, že na světě je dostatek rozumných lidí, kteří si uvědomují, že toto je naše jediná planeta. Proto je třeba se o ní dělit a chránit ji.

 

Na celém světě si lidé začínají uvědomovat, že globální oteplování, znečištění a ničení životního prostředí jsou závažnými problémy 21. století. Naneštěstí v mnoha rozhodnutích nemáme na výběr.

 

My v GreenPan™ jsme se zavázali vám nabídnout právě tento výběr, a proto vám poskytujeme takové výrobky, které skutečně sníží vaši uhlíkovou stopu. Nemusíte měnit způsob svého života. My jsme změnili způsob, jakým jsou naše produkty vyráběny.

 

 

 

 

Zdravý a šťastný život v příjemném prostředí je naším největším životním cílem. GreenPan™ si jej vzal za svůj a 100 % svého výzkumu zasvětil vývoji zdravých a ekologických technologií.

 

Tradiční nepřilnavé povrchy využívají vrstvy PTFE (PolyTetraFluoroEthylen); což je měkká a syntetická látka. Při praktickém použití v domácnosti s sebou využívání PTFE nese dobře zdokumentované nevýhody. PTFE se při překročení teploty 260° C začíná rozkládat. Vznikající plyny jsou prokazatelně smrtelné pro malé domácí mazlíčky, jako jsou ptáci! Tyto výpary mohou poškodit dýchací soustavu lidí a způsobit nevolnost a bolest hlavy. Když tedy svou tradiční nepřilnavou pánev přepálíte, nepoškodíte jen pánev, ale možná i své zdraví.

GreenPan™ nevyužívá PTFE, ale díky nepřilnavému povrchu Thermolon™ přináší na trh zdravou alternativu. ThermolonTM je odolný vůči vysokým teplotám. To znamená, že I když GreenPan™ přepálíte, dokonce až na teplotu 450°C, nebudou se uvolňovat žádné toxické plyny a samotný povrch se nebude loupat ani se na něm nebudou vytvářet puchýře.

 

 

 

 

‘Zodpovědný' člověk by měl za rok vyprodukovat jen 1 tunu CO2. V současné době Číňané vyprodukují 4 tuny, Evropané 12 tun a Američané dokonce 25 tun CO2 na osobu. Klimatické změny se už odehrávají a představují jedno z největších ekologických, sociálních a ekonomických rizik, kterým naše planeta čelí. Chceme proto vyrábět výrobky tak odpovědně, jak je to jen možné. Chceme, aby jejich používání vyžadovalo méně energie, abychom zachovali vzácné přírodní zdroje.

 

  • Naše nepřilnavé nádobí je jako první vyráběno s nepřilnavým povrchem vyrobeným z minerálů a nikoli z plastů.

  • PTFE povrchy jsou vyráběny pomocí látky PFOA (PerFluorOctanová kyselina), která je klasifikována jako "perzistentní - těžce odbouratelná látka škodlivá pro životní prostředí"*. Navíc PFOA je odolná chemikálie, již tělo velmi nesnadno vylučuje a je známá jako "možný lidský karcionogen"*. My PTFE nepoužíváme, a proto ani do prostředí není vypouštěno žádné PFOA.
    * Podle americké federální agentury EPA (Environmental Protection Agency), která má na starosti ochranu lidského zdraví a životního prostředí.

  • Při aplikaci vrstvy Thermolon™ na produkty GreenPan™ se využívá méně energie, což znamená o 60 % méně emisí CO2 při porovnání s výrobou nádobí pokrytého PTFE.

 

 

 

  • Zpracováváme recyklované materiály do nových produktů, abychom předešli plýtvání potenciálně užitečných surovin. Proto držadla vyrábíme z použité nerezové oceli a těla nádobí z použitého hliníku.
  • GreenPan aktivně zkoumá, jak minimalizovat a optimalizovat balení svých výrobků.

 

 

 

 

 

 

 

Dnes je vaření a jídlo více než naplnění základních potřeb. Jsme si vědomi toho, že naše potrava a její příprava jsou skutečně v kurzu. Proto jsme vyvinuli nádobí s nepřilnavým povrchem, které vám pomůže připravit skvělá jídla. Všechny naše výrobky vypadají skvěle: prvotřídní materiály a chytrý design. Ale především: Greenpan™ funguje!
Thermolon™ lépe vede teplo než tradiční povrchy. To znamená skvělé pečení a křupavé smažení!


Skvělé rozvedení tepla také umožňuje stejnoměrné propečení, díky kterému je vaše jídlo krásně osmažené.  Můžete také využívat jen malých a středních teplot, což ocení váš účet za energie i životní prostředí!

Díky této sofistikované technologii jsou šťavnatost a chuť jídla téměř okamžitě uzavřeny uvnitř potravin a díky tomu si uchovají skvělou chuť a vůni.
Povrch Thermolon™ je nepřilnavý a velmi snadno jej díky tomu můžete očisitit.