MATERIÁLY

Veškeré nádobí GreenPan™ je vyrobeno z pevných a odolných materiálů. Jaký typ nádobí zvolite závisí hlavně na vašich osobních preferencích. Přesto bychom vás rádi upozornili na rozdíly v tepelné vodivosti různých materiálů.

Zde se budeme zabývat nejen tepelnými vlastnostmi jednotlivých materiálů ale i jejich bezpečností pro lidské zdraví a tím, zda neovlivňují chuť připravovaných pokrmů.

Hliník

Hliník je jedním z nejlepších vodičů tepla (pouze měď a zlato jsou lepší). Hliníkové nádobí s inertním povrchem Thermolon™ Vám zaručuje velice rychlou a rovnoměrnou distribuci tepla do celé nádoby. Hliník je měkký, reaktivní materiál, a proto musí být chráněný. Tato ochrana může mít několik podob: anodizace (typ transferenčního procesu, díky kterému se stane hliník velice tvrdým) nebo pokrytí vrstvou jiného materiálu. Kolekce barevného hliníkového nádobí GreenPan™ má vnitřní I vnější povrch z materiálu Thermolon™. Anodizované hliníkové nádobí GreenPanTM je anodizováno uvnitř i vně nádoby. Jeho vnitřní povrch je pokryt nepřilnavým materiálem Thermolon™.

Hliník

Zde najdete řady GreenPan vyrobené z tvrdého anodizovaného hliníku: Stockholm